Eczane Geciktirici Sprey Ürün Görseli

Erken boşalma, erken boşalıyorum

Erken boşalma ve nedenleri

Erken boşalma sorunu aslın da erkeğin boşalma refleksini kontrol edememesi demektir. Partnerin orgazmın dan daha önce boşalmak , erken boşalma sorunu olarak nitelendirilebilir. Erken boşalma sorunu yaşayan erkekler genel de aynı sorunu tekrar yaşama kaygısı yaşadıkları için ilişkiye girmekten çekinebilirler. Bu durum erkeklerin kontrollü tamamen kaybetmesine neden olabilir. Bu sorun ile birlikte erkekte zaman ilerledikçe sertleşme sorunu ve iktidarsızlık meydana gelebilir. Erken boşalma sorunu yaşayan erkeklerin eşlerin de de cinsel isteksizlik meydana gelebilir , bu neden ile ilişkiniz de sosyal yaşam da sorunlar yaşabilirsiniz.

Erken boşalma sorunu neden yaşanır ?

Erken boşalma problemi genel olarak bakıldığın da psikolojik etkenlere bağlı olarak yaşanmaktadır. Ancak günümüz de yapılan bir çok araştırma da erkeklerin bu sorunu fiziksel nedenlere bağlı olarak da yaşayabildiklerini görmekteyiz.

Erken boşalma sorununu çözmek aslın da görüldüğü kadar da zor olan bir problem değildir. Bu sorun bir duygu kontrolü bozukluğudur. Bu neden ile de sorunlarınızı başarılı bir şekil de çözebilirsiniz. Nasıl ki hayatınız da istemediğiniz duygularınızı kontrol altına alabiliyorsanız, erken boşalma kontrolünü de ele alabilirsiniz. Tek yapmanız gereken zamanın da ve doğru şekil de hareket etmenizdir. Kişi boşalma sürecinde kendi kendine bir şey yapamıyor ise ve kontrol altına alamıyor ise bir uzmana baş vurmasın da fayda olacaktır. Erken boşalma sorunu çözümü süresince uzmanlar kişiye duygularını kontrol altına alabilmeleri için egzersizler vermektedirler.

Erken boşalma sorunu her yaşta ve her eğitim de kişiler de görülebilmektedir. Yani erken boşalma sorunu  her erkeğin hayatın da bir kere karşısına çıkabilecek bir rahatsızlıktır.

Hangi hastalıklar erken boşalma sorununa neden olur ?

 • Ameliyat sonrasın da meydana gelen sinir sistemi hatası.
 • Prostat ve benzeri rahatsızlıklar.
 • Üretrit ve genital organ enfeksiyonu.
 • Şeker hastalığı ve diabet hastalığı.
 • Üriner hastalıklar, bölgesel olarak yaşanan genito.
 • Polisitemi, polinörit.

 Erken boşalmada kullanılan egzersizler nelerdir ?

Erken boşalma da tedavi de erkeklerin kendi başlarına ve partnerleri ile yapacakları egzersizler olmak üzere 2 çeşit egzersizleri bulunmaktadır.

Sıkıştırma tekniği :

Masters ve Jhonson tarafın dan bulunan bu teknik de amaçlanan orgazm öncesi hissedilenleri ve boşalmayı geciktirmeyi erkeğe öğretmektir. Kadın bu teknikte erkeğin cinsel organını uyarılma olana kadar uyarır. Boşalma olacağı anda ereksiyonun bir kısımı kayboluncaya kadar eli ile sıkar. Bu işlem den sonra aynısı kadının üst de olduğu pozisyon da yapılmalıdır . Bu teknik ortalama olarak %98 etkili olmaktadır.

  Dur başlat tekniği :

Bu yöntem de kadın erkeğin penisini 3 kere orgazm olana kadar uyarır. Ancak boşalma olmadan önce partner uyarmayı keser. Dördüncü kez aynı işlem gerçekleştirirler ve erkeğin boşalmasına izin verilir. Bu ilem hafta da 3-4 kez erkek kendini kontrol etmeyi öğrenene kadar uygulanmaktadır. Bu teknikte son derece başarılı sonuçlar vermektedir.

Erken boşalma da yanlış inanışlar !

Erken boşalma konusun da ortaya atılan bazı yanlış inanışlar uzman desteği almadan erkeklerin kendi başlarına hareket etmelerine neden olmaktadır. Bu gibi durumlar kesinlikle sizlere zarar dan başka bir şey vermeyecektir.

 • Sarhoş olmak.
 • Birden fazla prezervatif kullanmak.
 • Cinsel ilişki sırasın da başka bir şeye konsantre olmak.
 • Sürekli olarak mastürbasyon yapmak.
 • Hormon iğneleri ve hormon hapları.
 • Rastgele kullandığınız anti depresan haplar.

  Erken boşalma sorunun tedavisi için her zaman profesyonel olarak yardım almanız ve sorunlarınızı ilk olarak eşiniz ile paylaşmanız gerekmektedir. Cinsel sorunlarınızı eşiniz ile paylaşmazsanız sorun büyüdüğün de sosyal anlam da da problemler ile karşı akrşıya kalabilirsiniz. Cinsellikte iletişim ciddi anlam da çiftler için çok büyük önem taşımaktadır.

Her erkek hayatının bir dönemin de her hangi bir neden den dolayı erken boşalma sorunu ile karşı karşıya kalabilir. Bu tarz sorunlar da en önemli kural erkeklerin sorunların dan bir an önce kurtulmak istemeleridir. Bu sorunlar dan kurtulmak için her zaman acele etmeniz ve profesyonel yardım almanız gerekmektedir. Bu kadar basit bir sorun dan dolayı hiç bir çift ilişkilerinin zarar görmesini istemez.

Sonuç olarak erken boşalma sorunu yaşayan bir erkeğin reflekslerini ve duygularını kontrol altına almaları çok önemlidir. Her ilişki de erkeklerin belli bir miktar boşalma süresini kontrol altına almayı öğrenmesi zaman için de tatmin edici bir şekil de ilişki yaşamalarına yardımcı olacaktır. Hem erkeğin, hem de bayanların ilişki de birbirlerini doyurması bu duruma bağlı olarak yaşanmaktadır.

Bayanların da bu tarz konular da eşlerine karşı duyarlı olmaları gerekmektedir. Bir bayanın bu konu ile ilgili eşine sitem etmesi erkeğin cinsellikten daha çok uzaklaşmasına ve öz güveninin yok olmasına neden olabilmektedir. Erkeğin öz güveni yok olduğun da da sosyal olarak ilişkiniz zedelenecek ve eşiniz ile birbirinizi mutsuz etmek den başka hiç bir şey yaşamayacaksınız.

İlerleyen yaşlar da da sertleşme sorunu ile birrlikte , erken boşalma sorunu da yaşanabilmektedir. İlerleyen yaşlar da erkekleri bu tarz sorunlara karşı mutlaka profesyonel olarak destek almaları gerekmektedir. Sertleşme sorunu erken boşalma sorunu gibi bir kontrol bozukluğu değil , fiziksel nedenler ile de yaşanabilen bir sorundur. Bu neden ile de dikkatli olunması gerekmektedir.

Sizler de her zaman cinsel sorunlarınızı kafanıza göre değil uzmanların dediklerine göre çözmeye çalışın. Bu şekil de çok daha başarılı olarak problemlerinizi kısa süre de ortadan kaldırabilirsiniz ve eşiniz ile daha mutlu bir ilişki yaşayabilirsiniz.

  Erken boşalma sorunun da diğer bir önemli konu da sorunun ne kadar süredir yaşandığıdır. Sorununuz uzun zamandır yaşanıyor ise fiziksel bir rahatsızlık dan da şüphlenebilir. Sonradan mı bu sorunu yaşamaya başladınız yoksa , sürekli olarak yaşıyor musunuz ? Bu durumu mutlaka doktorunuza belirtmeniz gerekmektedir.

Erken boşalma sorunu genel de genç erkekler de daha yaygın olarak görülmektedir. Bunun nedeni ise genç erkeklerin ergenlik dönemlerin de hormonların bastırmak için sürekli olarak mastürbasyon yapmaları yer almaktadır. Sürekli olarak boşalmak ve tatmin olmak için gizli gizli yapılan mastürbasyonlar sizler de erken boşalma problemine neden olabilmektedir. Bu nedenle mutlaka ergenlik dönemin de ki erkeklere bu konular da doğru şekil de bilgi aktarılması gerekmektedir.

Hayatınızın her dönemin de bu tarz sorunlar ile karşılaşabilirsiniz. Önemli olan sorunlarınızı her zaman profesyonel olarak paylaşmak ve yardım almak olmalıdır. Kendi başınıza hareket etmek sizlere mutsuzluk dan başka bir şey vermeyeceği gibi , beraberin de ilişkiniz de de problemler yaşamanıza neden olacaktır. Cinsel hayatınız da ki sağlık her zaman çok önemlidir. Cinsel hayatınız da ne kadar mutlu bir erkek olursanız , ilişkisel anlam da da kendinizi her zaman iyi hissedersiniz. Bu nedenle sizleri erken boşalma gibi sorunlar hiç bir zaman yıldırmasın. Aşılması çok kolay sorunları kendi kendinize zorlaştırmayın.

YORUM GÖNDER

 • İsim
 • Eposta
 • Yorum

YORUMLAR (0 )